To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #24,926 - 5/20/20 7:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,703 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Strontium SD (MS) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Strontium MS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 32gb sdcard |
| Test #40,177 - 2/9/21 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,703 |
| User: | C42 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus SD on Rpi4 |
| Test #67,793 - 3/2/23 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,703 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 4 with SanDisk Extreme 32GB A1 |
| Test #56,581 - 2/8/22 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,702 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | mini sd card |
| Test #66,082 - 1/15/23 11:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,702 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Seagate ST8000DM004-2CX188 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #7,556 - 1/24/20 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,702 |
| User: | Petrica |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 32 gb RPI4 |
| Test #83,417 - 4/1/24 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,702 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,326 - 3/31/20 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,702 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB MicroSD on Pi 4 4GB |
| Test #18,688 - 4/17/20 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,702 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD20NMVW-11AV3S4 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD MyPassport Ultra 2TB |
| Test #26,624 - 6/8/20 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi4 8gb, 64 bit |
| Test #41,315 - 3/2/21 7:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd u3 |
| Test #58,323 - 3/27/22 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB U3 V30 A1 on Pi 4b |
| Test #92,101 - 8/1/24 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,311 - 2/28/24 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #83,042 - 3/28/24 6:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | ha-pi5-sdcard |
| Test #98,222 - 11/16/24 7:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #132,357 - 3/14/26 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #104,323 - 2/25/25 3:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (JULIE) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk JULIE |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi5test |
| Test #129,492 - 12/12/25 6:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | s |
| Test #3,013 - 10/15/19 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |