To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,449 - 2/11/20 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,707 |
| User: | BobTheBuilder |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | PI4 |
| Test #81,482 - 3/12/24 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,707 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi 5 sd card |
| Test #77,494 - 1/14/24 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,707 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | desc |
| Test #43,569 - 4/8/21 7:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,706 |
| User: | awf |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Integral 32 GB V10 HC1 |
| Test #20,669 - 4/25/20 10:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,706 |
| User: | mk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk - Extreme PLUS 32GB microSDHC UHS-I Memory Card |
| Test #28,005 - 6/25/20 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,706 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #67,529 - 2/22/23 2:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,706 |
| User: | zuckerschurke |
| Brand: | Western Digital Scorpio Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WD5000BPKT-66PK4T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | ORICO 25PW1, 152d:0576, driver=uas# |
| Test #9,469 - 2/19/20 2:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,706 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk - Model: SP32G Pi 4 Test on First Boot |
| Test #97,858 - 11/11/24 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,706 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme pro |
| Test #22,459 - 5/2/20 6:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #14,089 - 3/28/20 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB microSDHC UHS-3 |
| Test #41,672 - 3/9/21 6:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport25E2 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD 2TB USB3 on Pi4 4GB |
| Test #24,949 - 5/20/20 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #84,617 - 4/11/24 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #42,429 - 3/21/21 12:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM035-1RK172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Transcend external HDD on Pi 4 |
| Test #49,712 - 8/30/21 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk AFGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme 64GB |
| Test #55,850 - 1/22/22 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB U3 V30 A1 with RasPi 4B bought December 2021 |
| Test #65,359 - 12/30/22 3:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Ugreen USB SATA adapter |
| Test #1,503 - 8/22/19 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,704 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #6,018 - 12/31/19 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,703 |
| User: | Koudyy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 + SandDisk Extreme sdhc 32GB A1 U3 |