To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,841 - 11/13/19 12:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,637 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card SanDisk Extreme Pro |
| Test #66,183 - 1/18/23 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,637 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Blue TF Card(128G) on Rock 5B |
| Test #4,687 - 12/4/19 8:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,636 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate FireCuda Gaming Hybrid |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST2000LX001-1RG174 |
| Class: | SSHD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate FireCuda 2TB on Pi 4 using ELUTENG SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #48,634 - 8/5/21 11:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,636 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sandisk Endurance 32GB |
| Test #60,896 - 7/3/22 2:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,636 |
| User: | Ivo12s |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Transcend 64Gb SD and 111Gb SSD on Pi 4 using USB 3 |
| Test #13,235 - 3/21/20 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,636 |
| User: | spayder |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD3200BEKX-75B7WT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | wd black |
| Test #5,569 - 12/22/19 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,635 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB EVO Plus Class 10 MicroSDHC on Pi 4 |
| Test #125,489 - 8/6/25 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,635 |
| User: | dvw |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST500LM000-1EJ162 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #99,056 - 11/30/24 6:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,635 |
| User: | wupp |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | jpi5 - SanDisk 32GB |
| Test #63,498 - 10/16/22 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,635 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #72,464 - 8/22/23 2:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #5,264 - 12/16/19 5:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Hablaras |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro Micro SDHC 32GB - 100mb / 90mb - U3 V30 A1 |
| Test #5,838 - 12/28/19 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extrem Pro 32GB U3 A1 V30 SDSQXCG-032G-GN6MA |
| Test #2,663 - 9/28/19 8:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | bob |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | bob |
| Test #11,107 - 3/1/20 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01UBD050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd 500 |
| Test #6,276 - 1/4/20 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro MicroSD |
| Test #61,416 - 7/26/22 1:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | george20191 |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Pine64 RK3566 Quartz64-A Board |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pine64 Quartz64 Model A type SBC using Microcenter 128GB A1 micro SDXC card model # 128GB U3 MICRO |
| Test #66,612 - 1/27/23 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (M8B16) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Foresee M8B16 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | asd |
| Test #8,310 - 2/8/20 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MK3261GSYN |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | 320 hdd |
| Test #9,224 - 2/17/20 11:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | NOOBS SD card 64gb |