To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,224 - 2/17/20 11:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | NOOBS SD card 64gb |
| Test #82,778 - 3/26/24 8:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #66,439 - 1/23/23 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (EZSD2) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | MicroCenter EZSD2 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | micrisd |
| Test #123,855 - 6/25/25 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | SDC |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Micro SD Card |
| Test #92,331 - 8/5/24 5:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | card |
| Test #53,890 - 12/13/21 5:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #48,886 - 8/10/21 3:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,633 |
| User: | krzys9876 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #1,595 - 8/24/19 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,633 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #2,225 - 9/15/19 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,633 |
| User: | Zerschranzer |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01UBD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | TOSHIBA Model External USB30 Product HDD |
| Test #26,631 - 6/8/20 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,633 |
| User: | kaliezel |
| Brand: | Seagate Backup+ Ultra Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate UltraSlimPL |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | seagate 2tb usb3 externalk hdd slim |
| Test #14,534 - 4/2/20 11:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,633 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingmax SSD120 RPI2b |
| Test #129,724 - 12/19/25 6:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,633 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SE064) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SE064 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | d |
| Test #106,724 - 4/23/25 1:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,633 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #124,590 - 7/11/25 4:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,633 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk sd card |
| Test #100,193 - 12/20/24 12:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,632 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #7,873 - 1/31/20 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,632 |
| User: | Jimbo7 |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston High Endurance 128GB UHS-1 (U1) SDXC Card |
| Test #8,344 - 2/9/20 3:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | slim |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate BUPSlim |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate Backup Plus Slim |
| Test #100,614 - 12/28/24 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | nihonium |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Ubuntu 24.04 running on Pi 4 |
| Test #133,113 - 4/22/26 2:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | SanDisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk-SD |
| Test #62,956 - 9/23/22 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |