To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #123,179 - 6/2/25 10:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,607 |
| User: | kene |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V48 U3 |
| Note: | SanDisk Ultra 128GB on Pi 4B 4GB (bookman 64-bit) |
| Test #133,420 - 5/6/26 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Just micro sd card |
| Test #133,436 - 5/6/26 8:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,606 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 128GB A1 on Raspberry Pi 5 4GB |
| Test #55,046 - 1/3/22 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,606 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Hitachi HDDHTS545050A7E362 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #14,887 - 4/5/20 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,606 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX Savage Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston HyperXSavage |
| Class: | USB Flash |
| Note: | HyperX Savage 64Gb (kingstone) |
| Test #28,136 - 6/27/20 7:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01UBD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toschiba v73600c 1 TB drive on Pi 4 |
| Test #71,899 - 7/29/23 4:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #102,397 - 1/24/25 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | iRasptek Starter Kit RPi5 8GB RAM 128GB Sandisk |
| Test #94,174 - 9/7/24 10:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,605 |
| User: | minmin789 |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Phision SD32G on rockpi5b |
| Test #5,524 - 12/22/19 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,604 |
| User: | Betocool |
| Brand: | Toshiba TransMemory EX2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba TransMemory-Ex2 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | TOSHIBA EXII 32GB USB |
| Test #73,263 - 9/23/23 12:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,604 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd32 |
| Test #22,599 - 5/3/20 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,604 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk Extreme USB 128 on usb 3.0 |
| Test #104,329 - 2/25/25 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,604 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (JULIE) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk JULIE |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | gdfh |
| Test #100,781 - 12/30/24 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate ST9750420AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #76,929 - 1/3/24 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 128GB on OPi5 |
| Test #130,323 - 1/9/26 8:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk microsd card SD64G |
| Test #127,478 - 10/4/25 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go 64GB on Raspberry Pi 3 |
| Test #128,327 - 10/31/25 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | sd card |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #51,729 - 10/27/21 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #52,349 - 11/10/21 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk i100 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 1.0 |
| Device: | SanDisk SSDi10016GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Domotik |