To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #51,729 - 10/27/21 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #52,349 - 11/10/21 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk i100 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 1.0 |
| Device: | SanDisk SSDi10016GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Domotik |
| Test #3,052 - 10/17/19 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | NASF4KLO |
| Test #87,532 - 5/14/24 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | KurtisAsia |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | ASUS Tinker Board 2-2S |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,705 - 12/29/23 11:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 32g |
| Test #1,532 - 8/23/19 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | MSA370 |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Transcend TS32GMSA370 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #5,687 - 12/25/19 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,140 - 1/18/20 11:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Micro-SD 32 GB |
| Test #7,267 - 1/20/20 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #11,686 - 3/7/20 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #50,199 - 9/11/21 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using JMicron SATA to USB adapter |
| Test #65,629 - 1/7/23 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #101,069 - 1/3/25 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD-card |
| Test #21,654 - 4/29/20 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate FireCuda Gaming Hybrid |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST2000LX001-1RG174 |
| Class: | SSHD (2.5" SATA) |
| Test #26,879 - 6/11/20 8:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Alms |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #92,820 - 8/13/24 11:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Test #81,149 - 3/6/24 9:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #47,944 - 7/16/21 7:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,601 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD Professional 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar BFKJS |
| Class: | C10 U1 |
| Test #59,841 - 5/22/22 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,601 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SSD 32GB |
| Test #6,364 - 1/5/20 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,601 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |