To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #79,031 - 2/6/24 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Samsung 980 PRO |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,014 - 3/28/20 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM024HN-M101MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Transcend External HDD 1TB |
| Test #12,901 - 3/18/20 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDP416GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | another test |
| Test #1,553 - 8/23/19 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #2,000 - 9/7/19 10:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SD card |
| Test #56,201 - 2/2/22 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST500LM021-1KJ152 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #45,716 - 5/17/21 6:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Maurice |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | PNY 64gb Elite microSD on Pi4 8gb, TwisterOS 2.0ghz |
| Test #123,085 - 5/31/25 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #5,463 - 12/21/19 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #3,405 - 10/31/19 6:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,609 |
| User: | Froggy74 |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 32GB 633x UHS1 Micro SDHC Card |
| Test #72,543 - 8/27/23 4:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microsd extreme |
| Test #68,703 - 3/25/23 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 128GB A2 V30 on Rock 5B |
| Test #101,864 - 1/15/25 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,608 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kodak 32GB A1 U3 (red) on RPi 4 |
| Test #14,646 - 4/3/20 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB microSD V30 HC1 U3 A1 |
| Test #20,774 - 4/26/20 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | p |
| Test #47,687 - 7/12/21 1:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,607 |
| User: | MMTK |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme Go 64GB on Pi 4 (4GB) |
| Test #79,432 - 2/13/24 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 20240213 |
| Test #75,853 - 12/14/23 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | oem_usb_stick |
| Test #77,132 - 1/6/24 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | derp |
| Test #123,179 - 6/2/25 10:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,607 |
| User: | kene |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V48 U3 |
| Note: | SanDisk Ultra 128GB on Pi 4B 4GB (bookman 64-bit) |