To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #66,316 - 1/21/23 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,558 |
| User: | chuqli |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | low end Exceria SD card. Opi5 debian |
| Test #89,516 - 6/17/24 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,558 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SAMSUNG 970 EVO Plus |
| Test #82,918 - 3/27/24 9:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,558 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #95,670 - 10/4/24 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,558 |
| User: | 2test |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD |
| Test #54,766 - 12/29/21 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,558 |
| User: | Lazvon |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi4 2GB Samsung Pro Endurance 64GB overclock 2147/850 |
| Test #44,517 - 4/28/21 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,558 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Toshiba |
| Test #52,059 - 11/3/21 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,558 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST2000LM015-2E8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate Barracuda on RPI4B using Sabrent SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #795 - 7/14/19 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,558 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | AData |
| Test #3,627 - 11/6/19 11:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,557 |
| User: | CMB |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SANDISK Exteme Pro 32G MicroSD |
| Test #105,967 - 4/3/25 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Kingston MicroSDHC 16GB on Pi 5 |
| Test #105,609 - 3/23/25 9:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #99,474 - 12/7/24 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #129,645 - 12/17/25 9:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,557 |
| User: | AJ |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk High Endurance |
| Test #78,637 - 1/30/24 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #77,252 - 1/9/24 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung SD card |
| Test #2,671 - 9/29/19 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MicroSD |
| Test #10,686 - 2/27/20 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian S100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | KingDian S100+32GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | KingDian |
| Test #63,016 - 9/25/22 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SSD Plus on Pi 3b using UGREEN Drive Enclosure, USB 3.0 External SATA HDD Caddy for 2.5 3.5 Inch HDD/SSD |
| Test #63,905 - 11/1/22 6:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram CX300 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Goodram SSDPR-CX300-120 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Goodram CX300 120GB SSD on Pi3B v1.2 |
| Test #24,557 - 5/16/20 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung sd card |