To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #133,579 - 5/14/26 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd pi3 |
| Test #55,353 - 1/10/22 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Rockchip RK3318 Box |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #9,782 - 2/20/20 5:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung SD64Gig no attach SSD Pi 4 |
| Test #68,263 - 3/13/23 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | OdroidSDCard |
| Test #123,903 - 6/25/25 11:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | verbatim ssd usb-c 256g |
| Test #57,812 - 3/12/22 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,499 |
| User: | Cobra2411 |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Generic 32gb SD card |
| Test #71,282 - 7/1/23 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,499 |
| User: | Meganium97 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ on Pi 4 8GB overclocked to 2GHz |
| Test #13,891 - 3/27/20 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,499 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Xiaomi IQUNIX USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Xiaomi UFD |
| Class: | USB Flash |
| Test #130,784 - 1/22/26 11:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,499 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | firstTest |
| Test #93,196 - 8/20/24 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,499 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung card |
| Test #80,118 - 2/24/24 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo SD |
| Test #62,762 - 9/15/22 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Jeffrey |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance 64GB on RPi 4B |
| Test #58,134 - 3/21/22 12:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Endurance PRO SD 128GB on Pi4 |
| Test #55,594 - 1/15/22 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | maczmail |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 8GB using WD Elements 5TB over USB3 |
| Test #47,499 - 7/6/21 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate SkyHawk Surveillance HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST2000VX008-2E3164 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Rasp |
| Test #2,149 - 9/13/19 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Joe Bob |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01UBD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba USB3 HD |
| Test #131,167 - 2/2/26 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #75,603 - 12/8/23 7:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi 5 Plus with Wifi + BT Card |
| Test #100,602 - 12/27/24 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Ultra A1 |
| Test #101,666 - 1/11/25 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |