To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #101,666 - 1/11/25 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #40,431 - 2/14/21 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Paulos |
| Brand: | Western Digital PiDrive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD3750LMCW-11D9GS3 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD PiDrive 375GB on Pi4 |
| Test #26,299 - 6/2/20 8:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 128GB SansDisk Ultra |
| Test #17,624 - 4/13/20 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #18,145 - 4/14/20 11:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | astromanaught |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sandisk exteeme |
| Test #50,267 - 9/13/21 7:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | SD A1 |
| Test #81,361 - 3/10/24 4:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | MicroCenter USBDISK |
| Class: | USB Flash |
| Note: | todobi |
| Test #77,155 - 1/6/24 9:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ssd |
| Test #70,547 - 5/30/23 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #71,618 - 7/20/23 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #67,671 - 2/27/23 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | azabache |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi 5 - Sandisk extreme pro sd card |
| Test #131,691 - 2/21/26 12:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | frankruan |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD5000LPCX-75VHAT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Blue 500G OEM |
| Test #95,993 - 10/11/24 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ultra default |
| Test #99,006 - 11/29/24 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | elponto |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 100MBs 64GB MicroSD on Pi 5 8GB |
| Test #125,405 - 8/2/25 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung evo |
| Test #6,204 - 1/3/20 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V100 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SV100S232G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD mit USB 3.0 Adapter Artur |
| Test #3,993 - 11/19/19 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #10,161 - 2/23/20 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #87,799 - 5/19/24 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston NV2 500GB SSD on Pi 5 using S2Pi NVMe hat |
| Test #23,859 - 5/9/20 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |