To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #50,602 - 9/24/21 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SC128 SD Card on Pi 400 |
| Test #60,926 - 7/5/22 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #56,661 - 2/10/22 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk MicroSD on Pi4 |
| Test #95,184 - 9/26/24 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #75,707 - 12/11/23 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi5MicroSD |
| Test #97,964 - 11/12/24 6:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #128,802 - 11/18/25 7:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk sd card class 10 |
| Test #128,719 - 11/14/25 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #92,114 - 8/1/24 6:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,501 |
| User: | BNKI |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 32GB Micro SSD on Orange Pi 5 Plus 32GB Memory |
| Test #41,258 - 3/1/21 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SP128 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #11,892 - 3/8/20 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Inland 16gb SDCard on Pi4 4GB |
| Test #9,427 - 2/18/20 7:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select microSD on pi 4 |
| Test #58,629 - 4/6/22 9:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB SD card on RPi4 @ 2.1Ghz |
| Test #61,990 - 8/15/22 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung sd 2 |
| Test #57,253 - 2/23/22 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO 128GB microSD on Pi 400 |
| Test #20,771 - 4/26/20 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,500 |
| User: | zer09er |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Toshiba 32GB Micro SD Memory Card M203 SDHC UHS1 U1 Class10 on Pi 4B rev1.2 using Suptronics X856 Msata adapter |
| Test #49,797 - 9/2/21 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #50,438 - 9/18/21 1:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | 19-09-2021 DiskTest |
| Test #51,062 - 10/7/21 9:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB on Pi 4 (4GB) |
| Test #130,936 - 1/26/26 6:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD3200BUCT-63TWBY0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | hdd |