To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #23,859 - 5/9/20 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #24,137 - 5/12/20 2:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Card |
| Test #50,295 - 9/14/21 5:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #100,949 - 1/1/25 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 128gb sd card |
| Test #58,809 - 4/12/22 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #57,283 - 2/23/22 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Switch SD 128GB |
| Test #65,986 - 1/13/23 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 128 Gb A2 4k U3 |
| Test #68,423 - 3/18/23 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi400 with Samsung MicroSD PRO 128GB |
| Test #40,078 - 2/7/21 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | chris |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST8000DM004-2CX188 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Seagate 8TB HDD on Pi 4 using powered enclosure SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #18,961 - 4/18/20 7:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sevenlakes |
| Test #13,067 - 3/20/20 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RASPI_SDCARD_20200320 |
| Test #1,976 - 9/7/19 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #76,257 - 12/21/23 1:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Ishmahata |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FC8HT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FC8HT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung SD on a Pi 4 using Flirc case |
| Test #99,447 - 12/6/24 6:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #100,119 - 12/18/24 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD10SDRW-11A0XS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #127,703 - 10/10/25 5:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #52,590 - 11/15/21 7:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport0827 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | passportultra |
| Test #54,977 - 1/2/22 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | benchmark test1 |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test1 |
| Test #22,156 - 5/1/20 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,494 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #24,957 - 5/20/20 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,494 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |