To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #85,155 - 4/18/24 1:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,494 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 3100 |
| Test #77,765 - 1/19/24 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,494 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,205 - 5/10/24 4:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SD 128GB on Rpi 3 |
| Test #53,578 - 12/6/21 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | uSD |
| Test #61,830 - 8/10/22 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #9,463 - 2/19/20 1:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #131,564 - 2/16/26 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #101,944 - 1/16/25 2:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | PI5 Standard with SD card |
| Test #133,061 - 4/21/26 6:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #61,764 - 8/7/22 4:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FC8HT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FC8HT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #63,063 - 9/27/22 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,492 |
| User: | sotoss |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | adata ur340 on stock pi4 8gb v1.5 |
| Test #80,057 - 2/23/24 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard 32gb |
| Test #86,065 - 4/26/24 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | starknetSDCard |
| Test #25,257 - 5/23/20 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Amplim SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Amplim SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Amplim 32GB |
| Test #15,277 - 4/7/20 6:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #15,607 - 4/8/20 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD3200BEKX-75B7WT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #41,205 - 2/28/21 7:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST1000LM025HN-M101ABB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #13,601 - 3/24/20 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card on Pi 4 |
| Test #21,928 - 4/30/20 3:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64 |
| Test #131,947 - 2/28/26 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |