To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #21,928 - 4/30/20 3:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64 |
| Test #131,947 - 2/28/26 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #128,701 - 11/12/25 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | redsd |
| Test #131,228 - 2/4/26 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #123,528 - 6/14/25 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung 980 |
| Test #124,250 - 7/4/25 2:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #125,846 - 8/18/25 2:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 64gb Sandisk SD Card |
| Test #76,879 - 1/2/24 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi5 microSD Sandisk 128gb |
| Test #8,471 - 2/11/20 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk A2 |
| Test #11,887 - 3/8/20 5:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 200GB SD on Pi 4 |
| Test #2,954 - 10/12/19 5:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital MyBook Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD60EDAZ-11BMZB0 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD MyBook 6GB WD60EDAZ inside Fall 2019 |
| Test #40,678 - 2/19/21 12:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | mrwheat |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD40NMZW-11GX6S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Elements 4TB on a Pi4 USB3 |
| Test #25,538 - 5/26/20 12:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Strontium SD (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Strontium SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | N\A |
| Test #20,915 - 4/26/20 5:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64 GB MicroSD Card (A2) on Pi 4 |
| Test #58,625 - 4/6/22 7:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #84,787 - 4/13/24 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SL32G size: 29.72 GiB type: Removable |
| Test #86,219 - 4/28/24 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | WD Black on Pi5 using nvmehat |
| Test #90,841 - 7/11/24 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #124,191 - 7/1/25 7:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | AData USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | m |
| Test #96,615 - 10/22/24 7:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |