To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #99,088 - 11/30/24 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 4 with SanDisk SD card |
| Test #102,314 - 1/23/25 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #96,718 - 10/24/24 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Pro |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | s |
| Test #129,032 - 11/25/25 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #100,221 - 12/20/24 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 128GB sdcard Rpi4b |
| Test #14,004 - 3/28/20 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HDDHTS541010A9E662 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | x |
| Test #12,306 - 3/12/20 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Diegoby |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #10,756 - 2/27/20 9:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Panasonic SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #7,179 - 1/18/20 11:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,450 - 1/22/20 4:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar Class 10 633x sd uSD card on Pi 4, latest Raspbian fresh install |
| Test #7,920 - 2/1/20 5:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | zalvadora |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd |
| Test #8,678 - 2/15/20 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #9,287 - 2/18/20 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | carte SD Raspi4 PlexServer |
| Test #54,520 - 12/24/21 1:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST9500423AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | pr4 |
| Test #55,301 - 1/8/22 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #51,998 - 11/1/21 7:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 256GB |
| Test #93,361 - 8/24/24 12:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #95,202 - 9/26/24 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 3.2 gen 1 128 Gb in hub usb adapter |
| Test #82,932 - 3/27/24 11:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | s |
| Test #63,319 - 10/9/22 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | fjfjif |