To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #59,198 - 4/26/22 2:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #62,874 - 9/20/22 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Pro 128GB on RPi4B |
| Test #72,484 - 8/23/23 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | microsd |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microsd |
| Test #1,604 - 8/25/19 8:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #5,759 - 12/27/19 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | SanDisk |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk model: Ultra Fit size: 57.84 GiB |
| Test #99,619 - 12/9/24 6:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 over generic usb adapter |
| Test #67,718 - 2/28/23 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #70,275 - 5/19/23 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #106,022 - 4/4/25 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card with Raspberry PI lite OS |
| Test #27,047 - 6/14/20 9:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | u |
| Test #28,078 - 6/26/20 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Silicon Power 64GB microSD Card |
| Test #49,228 - 8/20/21 1:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) on Raspberry Pi 4 |
| Test #42,667 - 3/24/21 7:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Nosnos |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD-Card |
| Test #54,477 - 12/22/21 9:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #46,656 - 6/13/21 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #48,557 - 8/3/21 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (DELL1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston DELL1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston SDCIT2_32GB |
| Test #45,144 - 5/9/21 5:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,487 |
| User: | su1ka |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston high endurance micro sd 64gb |
| Test #98,389 - 11/18/24 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,487 |
| User: | zorakitest |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | zorakitest |
| Test #74,711 - 11/20/23 2:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #1,720 - 8/30/19 7:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,487 |
| User: | sj |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk 128GB Extreme Pro USB SSD |