To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #56,243 - 2/2/22 6:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | extreme 128gb |
| Test #42,742 - 3/25/21 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #80,020 - 2/22/24 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro in Pi 4 |
| Test #83,464 - 4/1/24 9:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Local Storage |
| Test #77,524 - 1/15/24 1:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB SD Card on Pi 5 |
| Test #79,649 - 2/15/24 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go Plus 64GB on Pi 3 |
| Test #76,393 - 12/23/23 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #63,679 - 10/22/22 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #59,494 - 5/7/22 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | micro |
| Test #73,658 - 10/10/23 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung SD on Pi 4 |
| Test #13,669 - 3/25/20 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Micro SD Card 64GB |
| Test #125,942 - 8/22/25 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #106,732 - 4/23/25 5:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #70,762 - 6/7/23 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #95,936 - 10/9/24 11:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi5 original sdcard 120gb |
| Test #97,069 - 10/29/24 12:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 sdcard |
| Test #125,386 - 8/2/25 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #124,504 - 7/9/25 8:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,484 |
| User: | anonis |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | samsoongh evo 980 |
| Test #76,225 - 12/20/23 6:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,484 |
| User: | x3mer |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo RPi 4 |
| Test #12,938 - 3/18/20 9:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |