To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #67,238 - 2/15/23 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston NV1 NVMe M.2 on Pi 400 using Realtek USB Adapter |
| Test #65,447 - 1/2/23 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | BNB |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card Kodak V30 |
| Test #106,506 - 4/17/25 2:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | i |
| Test #96,334 - 10/16/24 9:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #131,690 - 2/20/26 11:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | frankruan |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #104,873 - 3/8/25 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | SanDisk SD Ultra A1 32G |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Ultra A1 32G |
| Test #130,957 - 1/27/26 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #4,379 - 11/30/19 5:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #4,058 - 11/21/19 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | old ssd |
| Test #27,707 - 6/22/20 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | DrJohnT |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SE64G Extreame |
| Test #41,908 - 3/13/21 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | pjlsh |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #93,780 - 8/31/24 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung 64 GB sd card |
| Test #77,598 - 1/16/24 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,482 |
| User: | Chivar Pilones |
| Brand: | Micro Center SD OEM (EZSD1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | MicroCenter EZSD1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | hikvision 64gb |
| Test #90,552 - 7/5/24 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Test #132,896 - 4/14/26 12:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi5 on nvme |
| Test #106,098 - 4/6/25 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,482 |
| User: | 20ax |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 128GB card on Raspberry Pi 4B (4GB) |
| Test #67,152 - 2/12/23 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 SSD on PI 3B+ using JMS578 SATA to USB adapter |
| Test #56,981 - 2/17/22 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport0820 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Passport 2Tb |
| Test #19,831 - 4/22/20 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #26,440 - 6/5/20 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (BD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung BD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB in Pi 4 8GB |