To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #102,725 - 1/30/25 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | khalpin11 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi4 model b with sandisk extreme pro 64gb microsd |
| Test #96,664 - 10/23/24 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pro 890 |
| Test #97,656 - 11/8/24 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD30EZAZ-00SF3B0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #55,307 - 1/8/22 6:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #55,661 - 1/17/22 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | chexsum |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi4 |
| Test #55,770 - 1/20/22 1:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST500LM000-1EJ162 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | SSHD |
| Test #9,344 - 2/18/20 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | eMMC 8GB |
| Brand: | Samsung eMMC (8GND3) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Samsung 8GND3 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC 8GB via microSD adapter |
| Test #13,826 - 3/26/20 8:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung |
| Test #77,013 - 1/5/24 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | km |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus 64GB SD on Raspberry Pi 5 |
| Test #93,382 - 8/24/24 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,772 - 1/19/24 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64GB High Endurance SH64G A1 10 V30 U3 on Pi 5 |
| Test #98,189 - 11/15/24 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #104,843 - 3/7/25 10:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD card |
| Test #80,729 - 3/2/24 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #131,537 - 2/15/26 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #64,518 - 11/26/22 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #61,611 - 8/2/22 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #66,715 - 1/30/23 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #7,944 - 2/1/20 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB USB3.0 |
| Test #64,508 - 11/26/22 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD64G) |
| Board: | ASUS Tinker Board 2-2S |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | C0 |