To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #66,779 - 2/1/23 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #72,281 - 8/12/23 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #72,971 - 9/11/23 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #62,808 - 9/17/22 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST2000LM007-1R8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #89,218 - 6/12/24 11:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #99,493 - 12/7/24 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSD on Pi 3B+ |
| Test #124,346 - 7/6/25 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Card on Pi4 1gb |
| Test #87,338 - 5/11/24 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | tester69420 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | eMMC included with Orange Pi 5 Plus |
| Test #129,647 - 12/18/25 1:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #104,550 - 3/1/25 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #42,268 - 3/18/21 6:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | sobal |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST500LM000-1EJ162 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate Thin SSHD 500GB using StarTech |
| Test #28,023 - 6/25/20 6:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk UltraExtreme on Pi4 SDMicro slot A1 C10 V30 U3 |
| Test #14,484 - 4/1/20 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000LPVX-22V0TT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD 500GB |
| Test #89,104 - 6/11/24 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | wuc |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi5 Samsung EVO |
| Test #93,689 - 8/29/24 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST1000LM035-1RK172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #75,308 - 12/1/23 9:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | bubblepoint |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk microSDXC UHS-1 64mb on Raspberry Pi 5 |
| Test #77,192 - 1/7/24 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB Extreme test 3 |
| Test #7,659 - 1/26/20 9:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Ultra Touch |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate BUPUltraTouch |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #64,700 - 12/2/22 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #102,725 - 1/30/25 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | khalpin11 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi4 model b with sandisk extreme pro 64gb microsd |