To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #124,709 - 7/12/25 11:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ssd |
| Test #132,863 - 4/10/26 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | MicroCenter SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microcenter 65 gb micro on pi zero 2 w |
| Test #65,972 - 1/13/23 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,477 |
| User: | Orange Pi 5 |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #96,252 - 10/15/24 1:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | dsf |
| Test #127,303 - 9/29/25 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD Crucial P3Plus |
| Test #86,444 - 5/1/24 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,477 |
| User: | dkallen78 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD card on RPi5 |
| Test #56,075 - 1/29/22 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD3200BEKT-75PVMT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | harddisk512 |
| Test #40,557 - 2/16/21 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital PiDrive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD3750LMCW-11D9GS3 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi Drive 375G on Pi4 |
| Test #41,483 - 3/6/21 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | MySD |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston 32GB Micro SDHC Card on PI4 |
| Test #125,588 - 8/8/25 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | gwvr |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus 128GB Micro SD on Pi Zero 2 W |
| Test #127,391 - 10/2/25 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 32 |
| Test #132,724 - 4/4/26 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung microSD, PRO Endurance, 32GB on Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Test #104,076 - 2/21/25 6:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #102,156 - 1/20/25 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung 32gb sd card on pi 5 |
| Test #97,689 - 11/9/24 6:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #3,195 - 10/23/19 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #10,429 - 2/25/20 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #55,313 - 1/8/22 8:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | AJ |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | V16GB |
| Test #51,251 - 10/13/21 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | Si |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microsd |
| Test #68,438 - 3/18/23 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | Billeman |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi400 with SAMSUNG PRO 256GB A2 USB reader |