To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #68,438 - 3/18/23 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | Billeman |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi400 with SAMSUNG PRO 256GB A2 USB reader |
| Test #69,992 - 5/7/23 5:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | zimbu |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Exteme 64GB on RPi 400 |
| Test #69,993 - 5/7/23 5:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus 64GB (2015) on RPi 400 |
| Test #76,948 - 1/4/24 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | anatoli |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit 128G on RPI 5B with 8GB RAM |
| Test #98,895 - 11/26/24 11:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk A2 |
| Test #132,091 - 3/5/26 12:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PI -SD |
| Test #66,040 - 1/15/23 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | 64g-microsd |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 64GB microsd |
| Test #28,251 - 6/28/20 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #18,991 - 4/18/20 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000BEKT-75KA9T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | hdd |
| Test #21,391 - 4/28/20 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST9500420AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Fideco USB3.0 to SATA Enclusure w/Seagate 500Gb 7200Rpm HDD on Pi 4 |
| Test #63,886 - 10/31/22 1:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #57,005 - 2/18/22 2:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Onyx Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | OCZ ONYX |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #73,767 - 10/15/23 9:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST4000DM005-2DP166 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #92,828 - 8/14/24 2:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #1,999 - 9/7/19 8:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32gb microsd card |
| Test #70,926 - 6/14/23 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MicroSD card test |
| Test #86,687 - 5/4/24 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #79,660 - 2/15/24 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #80,235 - 2/27/24 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,973 - 3/5/24 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 64GB Micro SD - SanDisk High Endurance Class 10 |