To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,821 - 1/20/24 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,462 |
| User: | jdavid.net |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD on Pi 4b rev v1.4 DeskPi Pro Enclosure |
| Test #78,204 - 1/24/24 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,461 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test1 |
| Test #3,746 - 11/10/19 1:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,461 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #72,375 - 8/17/23 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,461 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter) |
| Test #50,710 - 9/27/21 3:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,461 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSd on Pi 3 with sata to usb and sticky on cmdline to testp perf. |
| Test #46,903 - 6/21/21 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | JF05 |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #55,649 - 1/17/22 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #79,798 - 2/17/24 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hitachi HTS545050B9A300 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | sata to usb coverter booting bookworm on pi5 8 gb |
| Test #133,586 - 5/15/26 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus on Pi 4 |
| Test #131,346 - 2/8/26 12:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | test |
| Test #97,451 - 11/4/24 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | ntncomputer |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4 overclocked |
| Test #23,356 - 5/6/20 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung SD |
| Test #23,606 - 5/8/20 1:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,983 - 3/28/20 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32Gb 100hz |
| Test #72,282 - 8/12/23 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS541010A9E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #73,243 - 9/22/23 9:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #7,000 - 1/15/20 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Panasonic SD64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #10,051 - 2/22/20 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung 64gb |
| Test #97,071 - 10/29/24 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pi400 sdcard |
| Test #97,307 - 11/2/24 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | BoesesTucTuc |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | cd / |