To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #123,650 - 6/18/25 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | Orico |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #125,124 - 7/27/25 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | new_vt |
| Test #126,322 - 9/3/25 7:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo 128G on Pi 4B (Micro-SD) |
| Test #49,422 - 8/24/21 2:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme V30 A2 Class 10 64GB on Pi 4 2147Mhz |
| Test #79,850 - 2/18/24 8:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston ASTC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd1 |
| Test #85,382 - 4/19/24 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk SL64G SD on Pi 5 |
| Test #91,658 - 7/25/24 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | CrucialBX500 |
| Test #60,325 - 6/11/22 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 7200RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS725050A7E630 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | 2.5 HGST 500gb |
| Test #26,978 - 6/13/20 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | Gibbet |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128GB A2 V30 U3 Pi4 4GB overclocked 2000 |
| Test #26,779 - 6/10/20 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD7500BPVT-16HXZT3 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Blue 750GB 2.5, Pi 4, A-Data XPG EX500 |
| Test #14,861 - 4/5/20 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,458 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport07BA |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | PiDrive314 |
| Test #27,352 - 6/18/20 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,458 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #24,459 - 5/15/20 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,458 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB MicroSD |
| Test #46,853 - 6/20/21 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,458 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | dsomething |
| Test #48,128 - 7/22/21 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,458 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #5,134 - 12/12/19 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,458 |
| User: | SOLIVER84 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 128GB MICROSD |
| Test #59,937 - 5/27/22 2:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,458 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #60,382 - 6/12/22 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,458 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Unknown |
| Test #70,196 - 5/16/23 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdcrd |
| Test #57,037 - 2/18/22 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Extreme GO 3.2 USB |