To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #70,196 - 5/16/23 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdcrd |
| Test #57,037 - 2/18/22 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Extreme GO 3.2 USB |
| Test #51,101 - 10/9/21 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extrem Pro 32 GB |
| Test #125,372 - 8/2/25 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64 GB microSDXC A2 on Pi 4 |
| Test #124,223 - 7/3/25 6:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR512) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SanDisk SR512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | NA2 |
| Test #131,906 - 2/26/26 5:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #130,126 - 1/3/26 6:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Raspberry 5 micro SD |
| Test #9,660 - 2/20/20 2:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #84,474 - 4/10/24 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | mi |
| Test #94,968 - 9/21/24 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate GameDrive PS4 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate GameDrivePS4 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | 256gig ssd pi5 |
| Test #79,483 - 2/14/24 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | sfy |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select XCI A2 512 GB |
| Test #83,496 - 4/2/24 6:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | enderman_SSD |
| Test #45,995 - 5/24/21 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | EWC |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSD 64GB A2 |
| Test #68,214 - 3/12/23 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | RPi birdcam3 sdcard 2023 |
| Test #68,818 - 3/28/23 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston USB 3 Flashdrive |
| Test #58,747 - 4/10/22 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | extreme |
| Test #60,113 - 6/2/22 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | parra |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | my extreme |
| Test #73,415 - 9/30/23 12:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | RandRead: 12438 - RandWrite: 2888 - Read: 15121 - Write: 2859 |
| Test #9,748 - 2/20/20 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung evo 10 on a pi 4 |
| Test #10,893 - 2/29/20 12:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | horwathbd |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO 32GB SD on Pi 4 |