To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #91,083 - 7/16/24 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #69,617 - 4/23/23 2:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | shutdown now |
| Test #57,470 - 2/28/22 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #59,943 - 5/27/22 2:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #69,983 - 5/7/23 3:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Intel SSD 360Gb |
| Test #73,400 - 9/30/23 12:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | root |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS545050A7E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | HGST HTS545050A7E680 2.5 notebook hdd on Ugreen 60561 USB3-SATA3 adapter |
| Test #76,212 - 12/19/23 10:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | Adata A1 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Adata A1 |
| Test #87,743 - 5/16/24 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #55,812 - 1/21/22 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | NickLaren |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128G on Pi 4 |
| Test #56,333 - 2/4/22 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | mean |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000LPVX-22V0TT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Western Digital WD50 HDD on Pi 4 using Icybox 3.0 enclosure |
| Test #45,012 - 5/7/21 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Card |
| Test #46,920 - 6/22/21 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | r-sky |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #47,198 - 6/29/21 12:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | card4AB |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | card4AB |
| Test #5,303 - 12/17/19 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #99,306 - 12/4/24 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #130,380 - 1/11/26 2:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk 128gb |
| Test #133,175 - 4/25/26 5:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD A2 on Pi4 |
| Test #47,186 - 6/28/21 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #49,843 - 9/3/21 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Etreme 64GB on Pi 4 using built in SDSDasd |
| Test #53,415 - 12/3/21 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | D20211204 |