To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #90,743 - 7/10/24 1:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sundisk sd |
| Test #92,521 - 8/8/24 11:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ SSD ED2S5 on Pi4+ |
| Test #93,362 - 8/24/24 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | RxPi |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC64G sd 64gb on pi 5 |
| Test #94,657 - 9/15/24 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Goodram M1AA microSD 32GB on Pi 3B |
| Test #126,512 - 9/6/25 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD3200LPVX-08V0TT5 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #131,433 - 2/11/26 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | ssd |
| Test #100,980 - 1/2/25 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | mit |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Note: | sandisc_rpi4b |
| Test #52,339 - 11/10/21 2:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | KJG |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 400 with PNY 32GB Elite Class 10 U1 SD Card |
| Test #49,584 - 8/27/21 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #64,852 - 12/8/22 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | pi4 with radxa quad sata hat w/ 4 samsung evo 870 ssds |
| Test #13,550 - 3/24/20 4:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hama SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | HAMA SD card |
| Test #40,470 - 2/15/21 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 128gb ultra 3.1 disk |
| Test #40,856 - 2/21/21 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #8,246 - 2/7/20 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | ITWegner |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #5,136 - 12/12/19 10:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #10,525 - 2/26/20 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team SD (TFU3) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Team TFU3 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | TEAMGroup Elite 64G MicroSD Card |
| Test #2,520 - 9/24/19 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FC8HT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FC8HT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Pro 64GB |
| Test #88,116 - 5/29/24 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | uname -a |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk - Model: SR64G Class: A2 Class 10 V30 U3 |
| Test #78,526 - 1/28/24 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #91,083 - 7/16/24 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |