To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #95,348 - 9/29/24 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Pro |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #82,264 - 3/22/24 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #56,660 - 2/10/22 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | smar |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Goodram sd card 32GB |
| Test #63,694 - 10/23/22 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #62,175 - 8/23/22 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vx500 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Verbatim Vx500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | verbatim 120gb ssd pi3 usb2 |
| Test #57,658 - 3/6/22 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | piper |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | lexar jumpdrive |
| Test #13,216 - 3/21/20 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 633X 32GB Micro SD Card |
| Test #27,167 - 6/15/20 10:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | retropie |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba 1TB HDD |
| Test #17,601 - 4/13/20 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64G |
| Test #14,790 - 4/4/20 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #57,590 - 3/5/22 12:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | jungin500 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit 2GB |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro U3 128G on Jetson Nano 4GB devkit |
| Test #9,706 - 2/20/20 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Micro SDXC |
| Test #1,085 - 7/31/19 8:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #81,707 - 3/17/24 4:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | RP1 |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | RP1 |
| Test #79,311 - 2/11/24 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card on pi 4 |
| Test #75,076 - 11/27/23 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #95,431 - 9/30/24 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 980pro |
| Test #105,287 - 3/16/25 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | simsimo47 |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD50NDZW-11BCSS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WDC WD50NDZW-11BCSS0 |
| Test #130,578 - 1/16/26 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD Raspberry |
| Test #96,320 - 10/16/24 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | dmanfly |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit 128GB |