To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #61,807 - 8/9/22 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #86,763 - 5/5/24 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | USB 2TB |
| Test #83,452 - 4/1/24 4:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | PNY 32GB Elite Class 10 U1 microSDHC |
| Test #79,140 - 2/7/24 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | tset1 |
| Test #56,506 - 2/7/22 4:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | slaw |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on Pi4 |
| Test #49,257 - 8/20/21 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | LuisAntonioBehling |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microsd on Pi 4 |
| Test #47,826 - 7/14/21 7:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #51,078 - 10/8/21 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | minecraft microsd |
| Test #43,437 - 4/7/21 2:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | pi4check |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 PNY 32GB microSD card |
| Test #49,651 - 8/29/21 4:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk AFGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD-Card SanDisk Extreme Pro |
| Test #50,022 - 9/7/21 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #53,369 - 12/2/21 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport2627 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | wd passport 5tb |
| Test #53,600 - 12/6/21 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #6,736 - 1/10/20 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000BEVT-22A0RT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #6,830 - 1/12/20 11:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD100V |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba USB Hardisk on RPI4 |
| Test #22,303 - 5/2/20 3:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung PRO Endurance 64GB 100MB/s (U1) MicroSDXC Memory Card with Adapter (MB-MJ64GA/AM) |
| Test #27,630 - 6/21/20 4:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000AAKX-001CA0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | WD 50000 500GB HDD on Pi 4 using jmicron SATA to USB adapter |
| Test #12,908 - 3/18/20 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #132,175 - 3/7/26 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | l |
| Test #126,895 - 9/16/25 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |