To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #125,807 - 8/17/25 1:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #123,552 - 6/15/25 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | razbok |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | p4 SanDisk A2 (2) |
| Test #66,190 - 1/18/23 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #25,820 - 5/29/20 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 32GB on Pi 4 |
| Test #63,163 - 10/2/22 6:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | jay |
| Brand: | Patriot SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | patriot on pi 4 |
| Test #58,829 - 4/13/22 12:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | d_richwalski |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | SAMSUNG 512GB EVO SELECT-PI 4B/Running Pi-Hole and DNSCRYPT...I used a LARGE MICROSD CARD...GOT SICK OF RUNNING OUT OF LOG SPACE...I LIKE TO KNOW WHAT IS GOING ON!!! |
| Test #59,485 - 5/7/22 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #59,554 - 5/9/22 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #93,860 - 9/2/24 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #86,986 - 5/7/24 6:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | San Disk SD Card RPI5 |
| Test #87,625 - 5/15/24 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | SAMSUNG EVO Plus 128GB MB-MC128SA on Raspi 4B (2.1 GHz OCed) |
| Test #1,886 - 9/4/19 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | sdrasp13minecraft |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Car SanDisk |
| Test #74,238 - 11/12/23 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | dgd |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Tinkerboard S armbian 32g sandisk red & gold |
| Test #4,064 - 11/21/19 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #52,677 - 11/17/21 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | 123 |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #46,752 - 6/16/21 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #46,964 - 6/23/21 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Lexar |
| Test #130,789 - 1/22/26 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS32G |
| Class: | C4 |
| Test #96,719 - 10/24/24 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ssd64gb |
| Test #105,469 - 3/20/25 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |