To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #92,942 - 8/15/24 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | zhicz |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | raspberrypi 2w |
| Test #86,248 - 4/29/24 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | leuk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 32GB SD Card |
| Test #83,256 - 3/30/24 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64GB SDcard on Pi 4B 8GB, 2000 OC |
| Test #77,591 - 1/16/24 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi5 |
| Test #71,299 - 7/2/23 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | aboulfad |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo+ 128Gb rpi4B overclocked |
| Test #73,797 - 10/16/23 4:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Apacer microSD on Pi4B |
| Test #62,389 - 9/3/22 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power 3D NAND on Pi 4 1.4 |
| Test #61,060 - 7/11/22 9:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #61,825 - 8/10/22 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Shadowxphire |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 4TB SSD as NAS using OpenMediaVault 6 on Raspberry Pi 4b with 4,2 Amp Power Supply and Ugreen SSD Case from Amazon connected via USB 3.1, no additional Power supplied to SSD Case |
| Test #69,832 - 5/1/23 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #63,150 - 10/2/22 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | Intenso Slim Line USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intenso SlimLine |
| Class: | USB Flash |
| Note: | yIntenso Slim Line Super Speed USB-A Flash Drive 128GB |
| Test #49,708 - 8/30/21 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #25,674 - 5/27/20 12:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sandisk Ultra SD Card |
| Test #26,816 - 6/11/20 4:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Twinsen |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Standard SD Card |
| Test #24,434 - 5/15/20 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #13,428 - 3/22/20 8:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | ttt |
| Test #28,332 - 6/30/20 2:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | extreme sandisk sd |
| Test #2,599 - 9/27/19 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card Samsung EVO 128GB |
| Test #68,779 - 3/27/23 2:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Deali |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Odroid XU4Q USB3 Stick |
| Test #8,771 - 2/16/20 4:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |