To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #87,486 - 5/13/24 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Pi 4 |
| Test #183 - 4/27/19 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | jchambers |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | ASUS Tinker Board |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro |
| Test #5,547 - 12/22/19 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 7200RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS725050A7E630 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | unknown |
| Test #9,298 - 2/18/20 9:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #10,088 - 2/22/20 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk1 |
| Test #24,743 - 5/18/20 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport0740 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD 500 GB SSD on Pi4 B via USB |
| Test #12,973 - 3/19/20 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB EVO Plus Class 10 Micro SDXC on Pi 4 |
| Test #13,256 - 3/21/20 6:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | unclear |
| Test #14,103 - 3/29/20 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #20,797 - 4/26/20 9:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test1 |
| Test #88,163 - 5/30/24 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP2BN) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP2BN |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #82,014 - 3/20/24 3:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SC64G on pi 4 |
| Test #95,509 - 10/1/24 3:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Trsytan |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | config de base |
| Test #91,964 - 7/30/24 7:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #106,336 - 4/12/25 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | wdblacksn7700m4tb |
| Test #125,107 - 7/26/25 1:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | new one |
| Test #133,042 - 4/20/26 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4 new |
| Test #104,018 - 2/19/25 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #93,291 - 8/22/24 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | opi5 with just SD card |
| Test #49,200 - 8/18/21 11:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test mSATA |