To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #46,458 - 6/7/21 2:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Eagle16GBSD |
| Test #51,862 - 10/30/21 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | iaburn |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Micro SD on Pi 400 |
| Test #11,246 - 3/2/20 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #4,455 - 12/1/19 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #5,715 - 12/26/19 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec 2.5" IDE SSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | KingSpec KSD-PA25.6-032MS |
| Class: | SSD (2.5" PATA) |
| Note: | anonymous |
| Test #6,911 - 1/13/20 11:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | unknown |
| Test #70,526 - 5/29/23 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #74,149 - 11/7/23 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select SDXC UHS-I U3 |
| Test #62,625 - 9/10/22 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | rado |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32GB U1 |
| Test #58,127 - 3/20/22 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #131,239 - 2/4/26 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | jwilki1 |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #71,664 - 7/21/23 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Test |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Tesz |
| Test #41,590 - 3/8/21 3:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Sujal |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung 64gb |
| Test #87,109 - 5/8/24 11:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 2024_0509-1 |
| Test #86,179 - 4/28/24 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #8,214 - 2/7/20 12:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | shrd |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk ssd usb 128 |
| Test #8,802 - 2/16/20 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 32gb |
| Test #74,694 - 11/19/23 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | homenano |
| Test #1,371 - 8/15/19 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,658 - 11/7/19 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO select |