To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,378 - 1/11/24 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk on pi 5 |
| Test #80,970 - 3/5/24 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test1001 |
| Test #85,234 - 4/18/24 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus A1, U1, V10 SdCard on Pi 4 in SdCard Slot |
| Test #86,609 - 5/3/24 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | inland sd card |
| Test #93,444 - 8/25/24 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #98,314 - 11/17/24 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | KurtisAsia |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | FriendlyElec NanoPi NEO3 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | NanoPi NEO3 using Sandisk Card |
| Test #50,621 - 9/24/21 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Spidgrou |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry 4 Pi SanDisk SDHC ExtremePro 32Gb |
| Test #47,404 - 7/4/21 6:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | eb8572da94c73ea |
| Test #45,821 - 5/20/21 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Pretoriano |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #53,979 - 12/14/21 11:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | whiteneon |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 128GB SD on Pi4 8GB Factory |
| Test #72,200 - 8/9/23 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128 GB (A2) on Pi4 (4GB) |
| Test #71,484 - 7/13/23 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 128GB |
| Test #67,480 - 2/21/23 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #70,232 - 5/18/23 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Alien |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Orange Pi 5B |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi 5, Kodak microSD 64G, 16G Ram, Japan Tokoy Alien, not Yet NVME ssd. |
| Test #96,552 - 10/21/24 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra SD 32bit |
| Test #104,353 - 2/25/25 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #105,713 - 3/26/25 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #123,504 - 6/13/25 2:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk 128GB |
| Test #47,125 - 6/27/21 3:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #43,350 - 4/5/21 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD10SMRW-11Y43S0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Portable USB3 1TB HDD on Pi4 |