To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #81,215 - 3/8/24 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung microsd |
| Test #81,281 - 3/9/24 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 128GB microSD Pi 4 |
| Test #81,575 - 3/14/24 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD crd |
| Test #12,856 - 3/18/20 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST9500420AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #15,214 - 4/7/20 2:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Zyzzogeton |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 256GB SDXC native TF reader |
| Test #25,512 - 5/25/20 6:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Seltun |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MyMemory 128GB V30 PRO Micro SD (SDXC) A1 UHS-1 U3 + Adapter - 100MB/s |
| Test #101,132 - 1/4/25 6:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Crusial P3 Plus PCIe 4.0 M.2 SSD |
| Test #69,005 - 4/3/23 9:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi SD |
| Test #78,808 - 2/2/24 2:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra A1 |
| Test #126,948 - 9/18/25 12:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #61,110 - 7/13/22 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 32GB SanDisk Ultra microSD Card on Odroid XU4 |
| Test #74,843 - 11/22/23 12:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #6,151 - 1/2/20 3:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #10,924 - 2/29/20 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD32GB |
| Test #87,325 - 5/11/24 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | [A[B[C |
| Test #63,793 - 10/27/22 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic SD128 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #66,904 - 2/5/23 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra SD 128Gb A1 on Pi4 x64 |
| Test #67,102 - 2/10/23 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | nray |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sandisk sd card |
| Test #67,638 - 2/26/23 3:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | tup3 |
| Brand: | Intel Pro 2500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Intel SSDSC2BF180A4L |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel 1500 180Gb SSD on Raspberry pi 3B+ using ugreen usb adabter |
| Test #43,030 - 3/30/21 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | ezbee |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |