To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #56,162 - 1/31/22 10:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #49,687 - 8/30/21 4:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #131,696 - 2/21/26 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MicroSD |
| Test #103,409 - 2/9/25 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microsd_orangepi5max |
| Test #19,309 - 4/19/20 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microsd |
| Test #41,547 - 3/7/21 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ03UBB200 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Tohisha 2TB USB3.0 HDD on RPi4 |
| Test #41,921 - 3/13/21 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #14,922 - 4/5/20 6:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #71,806 - 7/26/23 6:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | LifeLongGeek |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk ImageMate PRO 64GB microSD on Pi400 (claims 200MB/s Read |
| Test #74,425 - 11/17/23 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #61,869 - 8/11/22 7:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | sotoss |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Urta Dual 64gb on Pi4 2147gb |
| Test #10,903 - 2/29/20 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | TOSHIBA 500GB HDD UNITEK adapter of Pi 4B |
| Test #2,504 - 9/23/19 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | m2 SSD |
| Test #91,037 - 7/16/24 3:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #75,738 - 12/12/23 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung evo 256gb |
| Test #77,797 - 1/20/24 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate model: BUP Slim BK size: 931.51 GiB type: USB |
| Test #79,482 - 2/14/24 4:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | sfy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk ExtremeXC 1 A264 GB on Pi 4 |
| Test #131,619 - 2/18/26 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,653 - 6/13/21 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate BUPPortable |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate USB3 4TB Backup Plus Portable on RPi 4 |
| Test #44,390 - 4/25/21 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | thelevti |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |