To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #132,627 - 3/27/26 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #98,394 - 11/18/24 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | ucav |
| Brand: | Samsung eMMC (MAG2G) |
| Board: | Rockchip RK3318 Box |
| Device: | Samsung MAG2G |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Test in tv box based h96Max rk3318 |
| Test #96,837 - 10/26/24 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #99,130 - 12/1/24 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RAID Rasp PI 4 |
| Test #69,038 - 4/5/23 1:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sandisk extreme plus 31 gb micro sd |
| Test #123,512 - 6/13/25 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 400 for Minecraft |
| Test #125,170 - 7/29/25 7:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | xc 1 SanDisk - Class: A1 Class 10 V30 U3 |
| Test #130,036 - 12/30/25 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #101,124 - 1/4/25 2:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | micro sd on pi3b internal adapter, class 4 |
| Test #65,914 - 1/12/23 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ??? |
| Test #68,362 - 3/15/23 8:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128gb |
| Test #52,898 - 11/21/21 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #53,837 - 12/11/21 7:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 256gb |
| Test #48,748 - 8/7/21 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Silicon Power A55 with StarTech SATA to USB |
| Test #49,336 - 8/22/21 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #46,678 - 6/13/21 10:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Realtec NVMe |
| Test #52,098 - 11/4/21 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Patriot SSD on Pi3 using SATA |
| Test #78,641 - 1/30/24 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD20SPZX-22UA7T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #79,195 - 2/9/24 2:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #76,629 - 12/28/23 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |