To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #78,271 - 1/25/24 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SN64G SD 64 GB on Pi 4B 8GB |
| Test #78,722 - 1/31/24 7:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SL32G on Pi5 |
| Test #93,569 - 8/27/24 8:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim SD (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Verbatim SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Verbatim_MXCN64GJVZ5 |
| Test #75,328 - 12/2/23 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,677 - 12/29/23 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Peardox |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi Zero 2W with Amazon Basics 64G SD Card |
| Test #1,320 - 8/12/19 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | dreumont |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #10,313 - 2/24/20 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #7,934 - 2/1/20 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung sd en pi |
| Test #125,956 - 8/22/25 6:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | riod pi400 |
| Test #133,461 - 5/7/26 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | ssd1 |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ssd1 |
| Test #12,940 - 3/18/20 10:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | p5ycho |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB A1 on Pi 4 rev 1.2 |
| Test #18,671 - 4/17/20 3:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | Text |
| Test #24,621 - 5/17/20 3:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 128GB SD on RPi 4 |
| Test #19,940 - 4/23/20 12:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | pumatlarge |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra USB 3.0 128GB on Pi 4 via USB 3.0 port |
| Test #25,759 - 5/28/20 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi4 128gb sandisk xeoma image |
| Test #75,856 - 12/14/23 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Extreme A2 (SN128G) |
| Test #78,407 - 1/27/24 12:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | raspberrypi4 |
| Test #78,984 - 2/5/24 6:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | zoemaestra |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung PRO Endurance micro SD 128gb on Pi 4 |
| Test #44,815 - 5/3/21 7:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | GRDsd |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | GRDsd |
| Test #46,024 - 5/24/21 7:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 4 SDC |