To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #51,533 - 10/22/21 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Evo Samsung - Model: EC1S564 GB Evo Plus |
| Test #52,641 - 11/16/21 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card in native card slot |
| Test #53,430 - 12/3/21 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Microcenter 16GB Micro SD |
| Test #67,286 - 2/16/23 12:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Rpi 4 on SanDisk 32gb ssd |
| Test #59,429 - 5/4/22 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus 128GB on RPi 4b |
| Test #63,483 - 10/15/22 8:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | pny |
| Test #64,345 - 11/20/22 1:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | vega |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ssd_32g |
| Test #70,001 - 5/7/23 8:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | zimbu |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Extreme (2016) 128GB on RPi 400 |
| Test #70,564 - 5/30/23 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #9,260 - 2/18/20 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,908 - 11/16/19 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | edgar |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | EVO |
| Test #6,147 - 1/2/20 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi 4 samsung 64G EVO Plus |
| Test #6,863 - 1/12/20 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | flash |
| Test #3,356 - 10/29/19 7:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #11,316 - 3/3/20 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung on pi4 |
| Test #752 - 7/11/19 6:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | PNY |
| Test #56,379 - 2/5/22 5:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #52,210 - 11/7/21 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 32GB MicroSD Card on Pi 4 |
| Test #15,053 - 4/7/20 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | SD 32 GB on Pi 4 |
| Test #84,582 - 4/11/24 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | wd black |