To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,267 - 2/7/20 5:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #9,424 - 2/18/20 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microcenter 64gb on Pi 4 |
| Test #65,308 - 12/29/22 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test01 |
| Test #60,644 - 6/23/22 10:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD |
| Class: | A1 C10 V30 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #60,543 - 6/19/22 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Plum |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PI 4 SD |
| Test #18,988 - 4/18/20 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SANDISK EXTREM 64GB |
| Test #19,387 - 4/19/20 11:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | MellowFellow |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samgsung Bar Plus USB 3.1 Flash Drive on Pi 3B+ |
| Test #40,803 - 2/20/21 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung MicroSD on Pi4 with Samsung USB flash drive |
| Test #102,298 - 1/23/25 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston 32GB microSD on Pi5 4GB |
| Test #99,008 - 11/29/24 8:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | old |
| Test #129,195 - 12/2/25 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | PRSXFENG |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Chipsee AIO-CM4-156 MicroSD |
| Test #50,913 - 10/3/21 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #43,966 - 4/16/21 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk |
| Test #55,478 - 1/13/22 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Froggy74 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro SDXC |
| Test #55,637 - 1/16/22 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Rpi4 Sandisk ultra 32GB |
| Test #46,581 - 6/11/21 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB Extreme microSDXC on Pi4 |
| Test #48,319 - 7/26/21 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 64GB MicroSD on Pi 4 |
| Test #66,143 - 1/17/23 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC MyPassport0820 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Western Digital My Passport Ultra |
| Test #67,157 - 2/12/23 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | HDD |
| Brand: | Samsung Spinpoint HM Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung HM321HI |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | HDD |
| Test #78,271 - 1/25/24 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SN64G SD 64 GB on Pi 4B 8GB |