To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #11,682 - 3/7/20 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #8,081 - 2/4/20 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Pi 4 xz |
| Test #51,092 - 10/8/21 4:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM024HN-M101MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | HDD |
| Test #45,099 - 5/8/21 9:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #49,063 - 8/14/21 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #49,279 - 8/21/21 1:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #43,543 - 4/8/21 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | C42 |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #59,421 - 5/4/22 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba MQ04UBF100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba DTB410 1TB HDD USB 3 on Pi 4 |
| Test #77,410 - 1/12/24 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | prot_bench |
| Test #88,070 - 5/28/24 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | opti5 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi |
| Test #90,206 - 6/29/24 8:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | clc |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | clear |
| Test #76,329 - 12/21/23 11:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #77,059 - 1/5/24 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | km |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Endurance 128GB SD on Raspberry Pi Pi Zero 2W |
| Test #77,098 - 1/6/24 1:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #85,642 - 4/22/24 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD U1 128gb |
| Test #86,169 - 4/28/24 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #94,188 - 9/8/24 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #95,188 - 9/26/24 2:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | scale |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | scale |
| Test #5,596 - 12/23/19 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | wooty |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD |
| Test #71,065 - 6/20/23 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | JamesJoy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD128 on Orange Pi 5 |