To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #133,561 - 5/13/26 11:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSA6MM-008G-1006 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #65,663 - 1/8/23 4:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #71,065 - 6/20/23 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | JamesJoy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD128 on Orange Pi 5 |
| Test #20,396 - 4/24/20 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | AZDNice |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #14,967 - 4/6/20 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #59,424 - 5/4/22 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Spinpoint HM Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung HM321HI |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #60,554 - 6/20/22 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #64,160 - 11/12/22 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #52,733 - 11/18/21 9:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extreme micro-sd on Pi 4b, 64GB |
| Test #53,237 - 11/29/21 2:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung 128gb on Pi 4 |
| Test #53,467 - 12/4/21 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #55,890 - 1/23/22 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | THU 120GB SSD on Pi 4 using upgraded JMicron JMS578 Firmware |
| Test #54,971 - 1/2/22 3:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #42,491 - 3/21/21 11:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | EWC |
| Brand: | Patriot Supersonic Rage Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Patriot Memory |
| Class: | USB Flash |
| Note: | \ |
| Test #43,478 - 4/7/21 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | default sd card |
| Test #50,923 - 10/3/21 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #49,107 - 8/16/21 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #49,504 - 8/25/21 10:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | ADATA SU635 on Generic USB adapter |
| Test #123,017 - 5/29/25 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #124,859 - 7/17/25 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD01T |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Cytron Makerdisk 1TB M.2 NVME on PI 5 HatDrive |