To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #75,830 - 12/13/23 11:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Stock Raspberry Pi 4 8GB with a 32GB Sandisk and a generic 16GB USB 2.0 Flash Drive |
| Test #89,806 - 6/22/24 2:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB 3.0 |
| Test #90,795 - 7/11/24 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | DragonEmperorLS |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra flair USB 3.0 32Gb |
| Test #69,702 - 4/27/23 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | ureo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 32GB on Pi4 4GB 2GHz |
| Test #58,823 - 4/12/22 11:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64GB |
| Test #65,189 - 12/25/22 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | marekpow |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #58,495 - 3/31/22 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd_xyz |
| Test #63,831 - 10/29/22 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | SD@raspberrypi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD on rapberrypi |
| Test #73,025 - 9/13/23 9:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 128gb kingston |
| Test #73,303 - 9/26/23 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | rp4 w usb 3.0 |
| Test #130,986 - 1/27/26 10:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #107,452 - 5/1/25 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #69,713 - 4/27/23 11:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #79,773 - 2/17/24 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sudo gdisk /dev/nvme0n1 |
| Test #131,716 - 2/21/26 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #104,620 - 3/2/25 6:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32 GB MicroSD on Pi 5 |
| Test #27,737 - 6/22/20 6:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U1 |
| Test #19,862 - 4/22/20 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS545050B9A300 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #11,137 - 3/1/20 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB Ultra |
| Test #11,682 - 3/7/20 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |