To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #12,858 - 3/18/20 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MQ04UBF100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba Canvio 1 TB on Pi 4 |
| Test #13,690 - 3/25/20 4:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 128GB evo samsung microsd |
| Test #26,718 - 6/9/20 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #93,710 - 8/30/24 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | SanDisk Endurance |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Max Endurance 32 GB microSDHC |
| Test #78,959 - 2/4/24 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC WD50NDZW-11BCSS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #91,382 - 7/21/24 11:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | kauz |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 1 |
| Test #76,254 - 12/20/23 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | trash |
| Test #76,906 - 1/3/24 3:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ScanDisk Extreme Pro 64GB A2 |
| Test #42,337 - 3/19/21 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung - Model: EC2QT |
| Test #55,235 - 1/6/22 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #48,429 - 7/31/21 12:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi |
| Test #52,056 - 11/3/21 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | piper |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdsdsd |
| Test #64,641 - 11/30/22 4:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #72,462 - 8/21/23 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SDCard on Pi4 |
| Test #74,709 - 11/20/23 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #56,951 - 2/17/22 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | 9,99 |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus 2021 (MB-MD128KAEU U3 A2 C10) |
| Test #8,097 - 2/4/20 8:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #10,370 - 2/25/20 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #3,225 - 10/25/19 3:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #3,372 - 10/30/19 4:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | GG1 |