To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #123,017 - 5/29/25 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #124,859 - 7/17/25 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD01T |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Cytron Makerdisk 1TB M.2 NVME on PI 5 HatDrive |
| Test #99,900 - 12/15/24 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd_card_32gb |
| Test #131,723 - 2/21/26 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #93,171 - 8/20/24 1:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | qwerty |
| Test #79,983 - 2/21/24 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #82,008 - 3/20/24 2:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk on pi 4 |
| Test #7,156 - 1/18/20 3:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | 3296 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 3296 Select EX OC |
| Test #7,548 - 1/24/20 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #8,153 - 2/5/20 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (BD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #65,333 - 12/30/22 3:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | igor |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | ODROID HC4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 8TB red with Samsung 840PRO 256Gb as ZFS cache |
| Test #10,111 - 2/22/20 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | tknofrank |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | pi4 stock samsung sd |
| Test #2,030 - 9/8/19 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #66,496 - 1/24/23 3:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba MQ04UBD200 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | 2TB Toshiba CanvioBasics USB HDD on Pi 3b |
| Test #66,917 - 2/5/23 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | buczo 2023 card + usb ssd |
| Test #59,939 - 5/27/22 2:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #60,816 - 6/30/22 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SMTC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SMTC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | PNY PRO Elite Micro SDXC U3 V30 64GB sd on Pi 4 |
| Test #16,319 - 4/10/20 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | FuzzyDweeb |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GFAQK) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GFAQK |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Micro SD 512Gb |
| Test #24,918 - 5/20/20 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | psw |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 200GB microSDXC Speicherkarte + Adapter bis zu 100 MB/Sek., Class 10, U1, A1 |
| Test #12,318 - 3/12/20 4:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | samsung 32 g usb on pi 4 |