To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #10,633 - 2/26/20 9:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 64GB sd on pi 4 |
| Test #11,450 - 3/4/20 10:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 64 GB Card Rpi4 |
| Test #6,408 - 1/6/20 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST1000LM024HN-M101MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 1Tb SATA drive on Pi 4 using Suptronics X825 board |
| Test #7,122 - 1/18/20 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #75,934 - 12/16/23 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | bs |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pi5-samstag |
| Test #76,241 - 12/20/23 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #84,703 - 4/12/24 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi5 OC |
| Test #25,272 - 5/23/20 5:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RaspberryPi 4 - SanDisk |
| Test #13,864 - 3/27/20 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 32G |
| Test #28,431 - 7/1/20 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #131,707 - 2/21/26 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #61,794 - 8/9/22 2:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | USB |
| Test #61,883 - 8/11/22 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 4 using SD card |
| Test #72,877 - 9/6/23 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | n |
| Test #52,073 - 11/3/21 7:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Infidel |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #47,663 - 7/11/21 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #53,504 - 12/5/21 12:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #53,107 - 11/26/21 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64 Extreme onPi4 Blue |
| Test #49,790 - 9/2/21 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microsd |
| Test #52,334 - 11/9/21 8:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung 970 EVO NVMe SSD on Compute Module 4 |