To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #52,645 - 11/16/21 4:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128-64 |
| Test #44,289 - 4/23/21 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | serveur Minecraft |
| Test #6,412 - 1/6/20 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Daler |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #5,073 - 12/11/19 5:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | spiff72 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Card A1 32GB Ubuntu 19.10(64bit) |
| Test #11,407 - 3/4/20 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB |
| Test #84,148 - 4/7/24 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64G microSD on Pi 4 |
| Test #93,788 - 8/31/24 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | test native SD card |
| Test #131,606 - 2/17/26 8:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #131,668 - 2/19/26 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ssd |
| Test #126,637 - 9/11/25 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #130,363 - 1/10/26 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sundisk Extreme on card slot |
| Test #104,187 - 2/22/25 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | raspida |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32GB V30 Pi4 bookworm |
| Test #96,261 - 10/15/24 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #4,842 - 12/7/19 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Beowulf7384 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32G MicroSDHC UHS-3 |
| Test #2,739 - 10/3/19 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sammy SD |
| Test #3,584 - 11/5/19 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #19,054 - 4/18/20 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport259C |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD PI 314Gb |
| Test #24,135 - 5/12/20 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD6400BEVT-22A0RT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #44,993 - 5/7/21 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | daki |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #48,077 - 7/20/21 9:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |