To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #50,644 - 9/25/21 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | rayray |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extreme 64G sd card |
| Test #77,040 - 1/5/24 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance 32GB SD on Raspberry Pi 4b 2GB Rev 1.5 |
| Test #89,913 - 6/24/24 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #57,014 - 2/18/22 6:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #70,459 - 5/25/23 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Big. |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro A2 on Pi 4 |
| Test #59,618 - 5/11/22 1:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 64Gb RPi 4 8Gb |
| Test #59,600 - 5/10/22 5:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDXC 64GB on Pi4 |
| Test #73,326 - 9/27/23 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #69,542 - 4/20/23 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A2 Class 10 V30 U3A2 Class 10 V30 U3 |
| Test #61,128 - 7/13/22 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #62,031 - 8/17/22 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #25,392 - 5/24/20 7:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi 4 Sandisk Extreme 32GB |
| Test #26,455 - 6/5/20 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Extreme 64GB SD on RPi4 |
| Test #126,265 - 9/2/25 7:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Test #124,309 - 7/5/25 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #92,626 - 8/10/24 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd |
| Test #4,613 - 12/3/19 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 128GB |
| Test #5,197 - 12/14/19 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Extreme 64GB |
| Test #73,340 - 9/27/23 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Goosh |
| Test #92,700 - 8/12/24 5:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |