To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #93,193 - 8/20/24 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select Micro SDXC |
| Test #94,086 - 9/6/24 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | scaletron |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | scaletron |
| Test #77,426 - 1/12/24 11:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | JCF |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 128 GB |
| Test #77,593 - 1/16/24 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anijatsu |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #79,577 - 2/14/24 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | g0t4 |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | unsure which I ran on |
| Test #49,349 - 8/22/21 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | computerdoc |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD20SDRW-11VUUS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Western Digital Easystore 2847 2TB Usable Capacity 1.82TB on RPi 4B 4GB at 2000MHz running Twister OS v2.1.2 |
| Test #55,030 - 1/3/22 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #126,634 - 9/11/25 2:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #131,710 - 2/21/26 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #131,718 - 2/21/26 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #133,235 - 4/27/26 7:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | ssd1 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 128gbNVME |
| Test #96,257 - 10/15/24 3:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #99,608 - 12/9/24 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card Sandisk A class 10 on Pi5 |
| Test #70,719 - 6/5/23 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | kl |
| Test #66,116 - 1/16/23 7:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | piper |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | noio |
| Test #67,893 - 3/4/23 8:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 128Gb |
| Test #24,460 - 5/15/20 9:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi 4 overclock |
| Test #28,388 - 7/1/20 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #6,200 - 1/3/20 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung SD EE8QT V3 on Pi 4 |
| Test #9,867 - 2/21/20 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Test SD |