To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #958 - 7/24/19 6:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo |
| Test #65,365 - 12/30/22 10:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB Extreme microSDXC UHS- |
| Test #65,402 - 1/1/23 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | setup |
| Test #48,777 - 8/7/21 1:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red 2.5" NAS HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10JFCX-68N6GN0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Western Digital Red 1TB NAS drive on Startech SATA to USB adpater |
| Test #46,976 - 6/23/21 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #44,501 - 4/28/21 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Shoit |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A2 64GB on Pi 4 8GB |
| Test #21,685 - 4/29/20 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Orico 64GB SD Card on Raspberry Pi 4 |
| Test #25,478 - 5/25/20 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | DerChop |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk USB 3.0 128G |
| Test #20,281 - 4/24/20 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | noctilux |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Cruzer Ultra Fit USB-Stick 128 GB on Pi 4 |
| Test #14,496 - 4/2/20 2:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport0748 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | USB 3 HDD on Pi4 |
| Test #14,566 - 4/2/20 8:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Exceria Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba XA0C4 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #79,763 - 2/17/24 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 16gb on pi5 |
| Test #79,797 - 2/17/24 5:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | stmicroelectronics st |
| Test #88,195 - 5/30/24 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | atuleu |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Transcend 110Q 120 Go using Pinoromi NVME Base |
| Test #88,621 - 6/4/24 8:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #93,056 - 8/17/24 4:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #83,679 - 4/3/24 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | nessie |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi 5 Sandisk Ultra 32GB |
| Test #65,305 - 12/29/22 3:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #59,066 - 4/21/22 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD on Pi4 |
| Test #59,936 - 5/27/22 1:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |